15_temmuz Eruhtayasam
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında saat 12:00’de Çarşı Camiinde şehitlerimiz için “Mevlid-i Şerif” okutuldu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından katılanlara ikramda bulunuldu.
Etkinliğe Kaymakam Ali ERDOĞAN, Belediye Başkanı Cevher ÇİFTÇİ, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Selami KESKİN, Jandarma Binbaşı Muharrem AYDIN, Emniyet Amir Vekili Necati ALTUN, Daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
Çarşı camiide düzenlenen etkinliğin ardından Kaymakam ERDOĞAN ve beraberindekiler ilçe şehitliğini ziyaret ettiler. Ziyarette ilçe müftü vekili tarafından Kur’an-ı kerim okundu , dualar edildi.
Gündüz düzenlenen etkinlikler kapsamında Saat 13:30’da Şehit aileleri ve Gazilerimiz ziyaret edildi. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin gece programı Kaymakam Ali ERDOĞAN , Garnizon Komutanı Halis COŞKUN, İlçe Jandarma Komutanı Muharrem AYDIN, Belediye Başkanı Cevher ÇİFTÇİ , Cumhuriyet Savcısı Nurullah KARABULUT ,Daire Amirleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun katılımıyla  akşam saat 20:00 ‘da 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. İlçe Müftülüğü imamı Bedrettin GÜNDÜZ’ün Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ilçe müftü vekili  Seyfettin KURT tarafından şehitlerimiz için dua edildi.
Cumhurbaşkanlığınca hazırlanan  “15 Temmuz Belgeseli”nin sunulmasından sonra Saat 21:00’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın halka seslenişi canlı olarak yayınladı.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuşmasının ardından "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" konulu şiirler ve marşlar sunuldu. Çeşitli canlı bağlantı sunumlarından sonra saat 00:13 ‘te tüm camilerimizden salalar okundu. Etkinlik katılımcılara ikram ile sona erdi.