619 Eruhtayasam
ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİYLE ATATÜTK'ÜN SAMSUN'A ÇIKIŞININ 100. YILI KUTLANDI
Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yıl dönümü münasebetiyle "Atatürk'ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı " hafta boyunca düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Anma haftası 15 Mayıs Çarşamba günü İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başladı.
16 Mayıs Pazar günü 18 yaş üstü gençler arasında masa tenisi turnuvası düzenlendi.
17 Mayıs Cuma günü liseler arası halı saha turnuvası düzenlendi.
18 Mayıs Cumartesi günü liseler arası voleybol turnuvası düzenlendi.
19 Mayıs Pazar günü 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Gençlik ve Spor Bayramı etkinlkleri düzenlendi. Programa Kaymakam DAYANÇ, protokol üyeleri, daire amirleri , kalabalık bir vatandaş topululuğu , öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Gençlik ve Spor Bayramı ; Saygı  Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün judo takımının gösterilerinin ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Halk Oyunları ekibi gösterisini sundu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçe çapında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle meydandaki program sona erdi.
"Atatürk'ü Anma  Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında son etkinlik Eruh Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen resim sergisi oldu. Sergi Kaymakam DAYANÇ , protokol üyeleri, daire amirleri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından ziyaret edildi.