608_fıstık ofisi Eruhtayasam
SİİRT'TE FISTIK OFİSİ HİZMETE GİRDİ
Siirt Fıstığı Avrupa satndartlarında satışa sunulacak
Siirt Fıstığı İşleme ve Sanayi Ticaret AŞ’nin satış ofisinin açılışı törenle gerçekleştirildi.
Güres caddesinde “Fistalora” adı verilen satış ofisinin açılış törenine, Vali Ali Fuat Atik, eşi Fulya Atik, Garnizon Komutan Vekili Mehmet Fevzi Kenasarı, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, vatandaşlar ve davetliler katıldı.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan Vali Atik, ”Dünyanın en modern beş fıstık işleme tesisinden bir olan Siirt Fıstık işleme tesisinde şehrimizin marka ürünün Fıstıkların Avrupa standartlarında, hijyen ortamda hazırlandığını, çeşitli aşamalardan geçirilerek, paketlendiğini, tüketicilere satış ofisi aracılığıyla doğrudan hizmet vereceğini” söyledi.
Satış Ofisinin hayırlı olmasını dileyen Vali Atik, satış ofisinin açılmasında emeği geçenleri kutladı.
Satış Ofisinin açılışını protokol üyeleri ile birlikte gerçekleştiren Vali Atik, Satış Ofisinde incelemelerde bulunarak, satışa hazır getirilen ürünleri inceledi.
Daha sonra Vali Atik, Güres caddesinde vatandaşlarla sohbet ederek, kendilerine Fıstık ve satış ofisini tanıtan broşürler dağıttı.