VALİ HACIBEKTAŞ OĞLU'NDAN KURUM ZİYARETLERİ
Vali/Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, kamu kurumlarının faaliyet ve çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti. Kurum müdürlerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vali Hacıbektaşoğlu, ilk olarak Siirt İl Müftülüğünü ziyaret etti.
Vali Hacıbektaşoğlu’nu Müftülük ziyaretinde, İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu ile kurum personeli karşıladı.
İl Müftüsü Vehap Kapcıoğlu’ndan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Hacıbektaşoğlu, pandemi süresince ‘Vefa Sosyal Destek Gurupları’nda görev alan Müftülük personeline teşekkür etti.
Daha sonra İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu, Sağlık Müdürü Dr. Erol Ömür Emre’den, kurum çalışmaları ve pandemi sürecinde filyasyon ekipleri tarafından devam ettirilen yeni tip koronavirüs çalışmaları hakkında ve il genelinde Covıd-19 nedeniyle hastanelerde tedavisi devam eden hastaların tedavi süreçleri, il sağlık yapılanması ve projeler hakkında bilgi aldı.
Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ek 10 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Giriyor
İl Sağlık Müdürlüğü ziyareti ardından Vali Hacıbektaşoğlu, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçerek, hastanede yapımı devam eden ek 10 Yataklı Yoğun Bakım Ünitesini inceledi.
Hastane yetkililerinden bilgi alan Vali Hacıbektaşoğlu, Yoğun bakım ünitesinin Aralık ayı içerisinde vatandaşların hizmetine gireceğini belirtti.
Vali Hacıbektaşoğlu, pandemi sürecinde başarılı ve fedakâr çalışmalar yürüten tüm sağlık personeline teşekkür etti.