tarim_172 Eruhtayasam
TARIM ÖĞRETİMİNİN 172. YILI ÜNİVERSİTEMİZDE KUTLANDI.
Ziraat Fakültemiz ve Ziraat Mühendisleri Odası Siirt Şubesi tarafından organize edilen “Tarım Öğretiminin 172. Yılı Kutlama Töreni” Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikle kutlandı. Törene konuşmacı olarak Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Soylu katıldı.
Ziraat Mühendisleri Odası Siirt Şubesi İrfan Obay ve Ziraat Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Galip Bakır programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.
Programa Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman, Rektör Yrd. Prof. Dr. Cemalettin Erdemci, Prof. Dr. Nihat Şındak, Prof. Dr. Ömer Şahin, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, öğretim elemanları, ziraat odası temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman Tarım Öğretiminin 172. Yılı ile ilgili yaptığı konuşmada artan nüfusa karsı tarım alanlarının azaldığına dikkat çekerek; “Güçlü tarım alanlarına sahip olabilmenin güçlü bir tarım öğretiminden geçtiğini unutmamak gerekiyor. 172 yıldır daha iyi bir Ziraat Mühendisi yetiştirebilmek için yükseköğretimde çeşitli yöntemler denenmeye devam etmektedir. Alt yapısı güçlü, donanımlı, tarımda kaliteyi arttırmaya yetkin Ziraat Mühendisleri yetiştirilmesiyle ilgili ciddi anlamda çalışmalar yapılmalıdır.” diyerek Üniversitelerarası Kurul’da da Ziraat öğretimi çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.
Rektörümüz Prof. Dr. Murat Erman’ın konuşmaları ardından “Zirai eğitimin Önemi ve Tarımda Bilgi Paylaşımı” konulu sunumunu yapmak üzere Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Soylu sahneyi devraldı.
Program plaket ve rozet takdimi ardından yapılan kokteyl ile son buldu